11 Aralık 2009 Cuma

Test sonuçlarına inanmanın dayanılmaz hafifliği

Şu testi çözdüm şimdi.  http://www.fwmail.gen.tr/beyin-testi/  Nasıl hoşuma gitti sonuçlar, hem nasıl... 1-2 nokta var katılmadığım, mükemmelliğime gölge düşüren ufak tefek noksanlıklar. Olsun, testin kusuru elbette onlar. Yoksa mükemmellik benim kanımda var.

Test diyor ki beyninizin hangi yanını kullanıyorsunuz? 3alternatif var. Sağ, sol ya da dengeli. Hangi sonuç çıkarsa çıksın bir sürü insanla aynı gruptayım normal olarak. Peki ama niye kutsanmış hissediyor insan kendini?Sanki beyin denen organ bir bende varmış, ben de o organ nasıl kullanılır hikmetine ermişim... hani bitmişim de okeye dönüyorum, taş gelse taş üstünde taş kalmayacak, o derece yani. görün bakın test sonuçlarına göre ne süper insanım, ama benim değerimi anlamadınız kamil! bu bana nasıl yapılır! üstelik beynimin sol yanını kullanıyorum! 

İşte böyle anket yapmanın, buçları okumanın dayanılmaz hafifliği. bir nevi mastürbasyon hali. şimdi benim çıkmam lazım, öyleyse Ah Muhsin Ünlü' den bir şiir ile kendimi kapının önüne koyayım.

...

ayakkabılarını kapımın önünde görmeyi istiyorum!
çünkü bu,
seni seviyorumun içine nal salmak demektir
ve hareketinin bana durduğunu akla uydurur
oysa seni sevmem toplumu meşru kılar
ve gitmen beni dile indirger sevgilim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder