29 Temmuz 2010 Perşembe

Öylesine

Hamileliğimin başından beri kendimi normal doğum yapmaya hazırlıyordum ama sanırım bu arzum gerçekleşmeyecek. Dün kontrole gittiğimizde doktor suyumun çok azaldığını söyledi. Bugün tekrar kontrole gideceğim. Eğer durum aynıysa yarın ya da Cumartesi sezeryen olacak. Çok tuhaf hissediyorum şimdi kendimi, ikiye bölünmüş gibi. Bir yanım normal doğumun getirdiği belirsizlik ve korkudan kurtulduğu için oh be derken, öbür yanım tabansız ilan etti bile beni. Hem bir şeyin olmasını beklerken beklemeye alışıyor insan. Şimdi bin tane şey dönüyor kafamda. Kızım sağlıklı doğacak mı, hemen emzirebilecek miyim, sezeryen beni nasıl etkileyecek, hastane çantama çorap da koysam mı... bir sürü irili ufaklı soru. Korkuyorum lan Kamil, valla korkuyorum.

Gelelim bunca aradan sonra Fenerbahçe' ye. O Önder denilen skindirik herifi futbolcu sayan, yetmeyip bir de takıma koyan zihniyetin ebesini eşekler kovalasın. Herif bumerang gibi, nereye kovarsan kov geri gelip defansın içinde patlıyor. Bilica denen tecavüzcü Coşkun kılıklı orangutanı iyi oynuyor diyen Rıdvan da bi sktirsin gitsin. Kazım' mış, Santos' muş falan görmeye tahammülüm yok bu insan ziyanlarını. Lan bi sktirin gidin, o her boku bildiğini sanan gerzek başkanınızı da götürün, ömrümü yediniz be.

2 yorum:

 1. Ebru önemli olan sağlıklı doğum yapmak. Senin için en doğru olanı doktorlar zaten söyler. Normal doğum için çok ısrarcı olmak doğru değil bence.
  İçin rahat olsun, hangisi daha iyi olacaksa onun olmalı. Annelerin üzerindeki şu normal doğum baskısına kapılma sakın.
  Hayırlısıyla gelsin bebek ;)

  Çorap da koy, her şeyi koy. Bulunsun en azından :)

  YanıtlaSil
 2. çok saol haşmet, çok çok saol hem de. bebeğim gelmek istediği gibi geldi bile:) darısı tüm isteyenlere.

  YanıtlaSil